FUNNY BLOCKLARLA GÖKKUŞAĞI OLUŞTURMA (RENK GRUPLAMA)

    Pilsan Funny blocklarla çok güzel şekiller üretilebiliyor. Kerem bu bloklarla bir şeyler yapmayı çok seviyor. Biz de ara sıra çıkartıyoruz çekmecemizden blokları ve “hadi bir şeyler yapalım” diyoruz.

     Bu kez gökkuşağı yapmaya karar verdik. Önce gökkuşağından bahsettik. Nasıl oluştuğunu öğrendik. Ardından yavaş yavaş bloklarımızı takmaya başladık. Gökkuşağındaki renklerin böyle şeritler halinde olduğunu söyledim. Kerem Hakan da renkleri şerit halinde yerleştirdi. Ortaya çıkan ürün karşısında çok mutlu oldu.

     Funny blocklarla hem şekiller oluşturarak yaratıcılığı geliştirdik, hem de renk gruplama etkinliği yapmış olduk. Ayrıca takma işlemi sırasında da el göz koordinasyonu ve ince motor beceriler de gelişti. Bunun dışında fen ve doğa etkinliğine de hizmet etmiş oldu. Gökkuşağını tanımamızı sağladı.

     Bu çalışma, etkinliklerimizden sadece birisiydi. Funny Blocklarla taşıtlar, meyveler, eşyalar, şekiller ve bir çok şey yaparak kavram çalışmaları da yapabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

 14,264 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir