SIRALI SAYILAR

Malzemeler:

  • Sayı Kartları

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Sayı Bilgisi
  • Matematiksel Beceriler
  • Ardıllık
  • Sıralama Becerisi
  • Görsel Hafızanın Gelişimi

       Sayılarla haşır neşir olmaya başladığımız bu dönemde hem sayıları tanıma hem de sıralama becerisini geliştirme adına bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Çocuklar başlangıçta sayı sayma becerisini kolay edinmektedirler. Ancak iş yazıya dökmeye ve görsel olarak sıralamaya geldiğinde işler biraz karışabilir.

      Aybike Esra’ya 3 yaşına kadar sayıların görselini vermemeyi tercih ettim. Yeni yeni sayıları görsel olarak tanımaya ve ayırt etmeye başlıyoruz. Bu nedenle bu tür etkinliklerin onun için faydalı olabileceğini düşünüyorum.

      Bu etkinlikteki amaç; Sayı sıralaması ve boşlukları uygun sayılarla doldurma, matematik becerilerini güçlendirme ve ardışık sayıların yerlerini öğrenme. Üstelik görsel hafıza konusunda da pratik yapmış olduk.

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir