ÇAMAŞIR ASMADA YARDIMCIM

Malzemeler:

  • Bir makine dolusu çamaşır

Yaş:

  • + 1 Yaş

Kazanımlar:

  • Günlük Yaşam Becerisi Gelişimi
  • Komutlara Uyma Davranışının Gelişimi
  • Fiziksel Gelişim
  • Duygusal Gelişim

       Evin erkek çocuğu diye işten kurtulabileceğini sananlar varsa yanılıyorlar:) Kerem bugün bana çamaşır asma da yardım etti. Eli yatkın sevdim bunu:) Günlük yaşam becerileri etkinliğinin ilk basamağı olarak kabul edebiliriz bu faaliyeti. Sonraki aşamamız ise çamaşırları askıya kendi asması. (Not: deterjan alerjisi ve riskine karşı çocuklarınızın kendi çamaşırlarını yıkadığınızda bu etkinliği yapmanızı tavsiye ederiz)

      Bu etkinlikle birlikte komutlara uyma ve yapma davranışı ve fiziksel gelişim de desteklenmekte. Kerem durumdan memnun. Hatta başarı duygusu onu da çok mutlu etti, yüzünden belli. İşe yaramak güzel 🙂 Sizlerde yaşı ne olursa olsun ev işlerinize çocuklarınızı dahil edin. Hem öğrensinler hem da sizinle birlikte bir iş yapmanın ve yardım etmenin hazzını yaşasınlar…

 3,072 total views,  4 views today

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. İFTİ 500 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir