ÇİZGİLİ VAZO SANAT ETKİNLİĞİ

 

Malzemeler:

  • Boya
  • Fırça
  • Cam Şişe
  • Bant
Yaş:
  • + 18 Ay
Kazanımlar:
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Sanat Etkinliği (Yaratıcılık)
  • Neden-Sonuç İlişkisi Kurma

      Çocuğunuzun gelişimini desteklediği kadar, evinizde sergilemekten de hoşlanacağınız bir sanat etkinliği ile karşınızdayız. Bu etkinliğimizde yapımı kolay, görünümü şık bir vazo yapacağız.

     Yapmanız gereken öncelikle bir şişeye şeritler halinde bant yapıştırmak olacak. Aralıklarını farklı farklı yüksekliklerde ayarladığınızda daha güzel bir görüntü oluşuyor. Ben parabandım etkinliğin ortasında bitince, alt kısımları koli bandı ile yapmak durumunda kaldım. Siz baştan tedbirinizi alın.

      Sonraki aşama, fırça ile boyama aşaması. Bu etkinliğimizde akrilik boya kullandık. Siz farklı bir boya da tercih edebilirsiniz. Eğer pürüzsüz mat bir görünüm istiyorsanız; üç kat boya yapmanızda fayda var. Ama benim gibi dalgalı olsun, hafif saydam olsun isterseniz tek katla yetinin. Miniğiniz boyama işlemini bitirdikten sonra boyanın iyice kurumasını beklemelisiniz.

     Boya kuruduktan sonra sıra geldi bantları sökmeye. İşin en eğlenceli kısmı bu. Bandın kenar kısmını hafifçe kaldırın ve çocuğunuzun yavaşça bandı sökmesini isteyin. Alttan boyasız kısım çıktığında çok şaşıracak. Bunun nedenini basit bir biçimde açıklayın. Sonra vazoya çiçeklerinizi koyun ve keyfini çıkarın.

     Bu etkinlikle çocuğunuzun; el-göz koordinasyonu, küçük kasları, yaratıcılığı ve muhakeme becerisi gelişecek. Size de hoş bir hatıra kalacak. Yeni etkinliklerde görüşmek dileğiyle…

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir