ENSTRÜMAN GRUPLARI

Malzemeler:

  • Farklı Türlerde Enstrüman Resimleri
  • Bölümlenmiş Kağıt ve Kalem
Yaş:
  • + 3 Yaş
Kazanımlar:
  • Gruplama Becerisi
  • Dil Gelişimi
  • Müzik Algısı
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi

     Meraklı Minik dergisinin bu ay ki konusu enstrümanlar. Bu etkinliğimizde de hem enstrümanları öğreniyor hem de türlerine göre grupluyoruz.

     Bu etkinliği yapmak için dergiyi almak zorunda değilsiniz. Çeşitli enstrümanlara ait resimler bulmanız yeterli. Ayrıca bu konu ile ilgili harika bir de kitap önereceğim size: NEŞELİ ORKESTRA.  Enstrümanları tanıma ve gruplama konusunda ek bir kaynak oluşturacaktır size. Üstelik sesli kitap. 

     Bu etkinlikle müzik dünyasına bir adım daha atmış oluyoruz. Gelecekte enstrümanlara daha çok ilgi duyması, belki de bir enstrüman çalması için bu adımları atması gerekiyor. Aybike bu konuda oldukça ilgili. Öyle ki radyoda çalan bir orkestrada ayırt edebildiği müzik aletlerini isimlendirebiliyor. Bu konuda ben de onu desteklemeye çalışıyorum. Çocukların bir enstrüman çalabilmesi gerektiğini, bunun aynı zamanda zihinsel gelişimi de desteklediğini düşünenlerdenim çünkü.

      Bu etkinlikle sadece dil gelişimini ve müzik bilgisini desteklemiyor aynı zamanda yapıştırma etkinliği ile ince motor becerileri ve dikkati de geliştiriyoruz. Bol müzikli günler dileriz. 

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir