ÇOCUK ÇİZİMİ

Malzemeler:

  • Kağıt
  • Kalem
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

       Sadece boyama etkinliği olmaz biraz da çizim yapmak lazım değil mi? Bu etkinliğimiz de çocuk çiziyoruz. İnce motor becerilerimiz ve el-göz koordinasyonumuz gelişiyor. Bir ürün ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dikkat ve koordinasyonumuzun gelişmesi de artısı. 

       Boyama etkinlikleri çocuğun hayal gücünü kısıtlayan etkinliklerdir. Oysa resim çizmek hayal gücünün ufuklarını sonuna kadar zorlar. Bize çocuğun beyninde dolanan imgeleri görme fırsatı verir. Mesela Aybike’nin çocuk imgesinde vücut yok 🙂 Olacak, olacak zamanla parçaların hepsi oturacak. Sonra bu sevimli resimleri özleyeceğiz.

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir