JENGA OYNUYORUZ

Malzemeler:
  • Jenga ya da Denge Oyunu Blokları 

Yaş :

  • +2 Yaş

Kazanımlar :

  • El-göz Koordinasyonu

  • Dikkat Gelişimi 

  • Motor Gelişim  (Küçük Kas)

  • Denge

  • Sıra  Bekleme (Sosyal Gelişim)

 

 

      Aile oyunları; aile bağlarını kuvvetlendiren,  iletişimi  geliştiren ve verimli zaman kullanımı sağlayan eşsiz bir deneyimdir. Ailece sofraya oturmaktan sonra zevk aldığım ikinci aktivite olan bu oyunlardan birisi de Jenga dır.

      Jenga,  ister tek kişi isterse kalabalık bir grup şeklinde oynanabilecek harika bir denge ve konsantrasyon oyunudur. Çocukların kendi aralarında oynamalarının yanı sıra  ailece de zevk alarak oynayabileceğiniz bu oyun ile, çocuğunuzun küçük kas gelişimine destek olacak, grup oyunu kavramını içsellestirmesini ve dikkat süresinin uzamasıni sağlayacaksınız.  Sosyal becerilerden sıra bekleme davranışını da bu oyun ile öğrenen yavrularınız,  sabretmeyi de öğrenecek.

      Sizler de haftanın en az bir akşamını aile oyunlarına ayırın. Bu deneyimi sizler de yaşayın 🙂

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir