GEOMETRİK ŞEKİLLERE MERHABA

Malzemeler:

  • Şekillerle İlgili Bir Oyuncak

Yaş:

  • +9 Ay

Kazanımlar:

  • Matematiksel Beceriler

  • Kavram Bilgisi

  • Dil Gelişimi

  • Zihinsel Gelişim

  • İnce Motor Gelişim

 

      Şuan aktif olarak öğrenemese de, Kerem’in de artık renk, hayvan ve ev eşyası isminden başka şeyler duymaya hakkı olduğu kanaatine vardım. En azından bilinç altına yerleşeceğini umduğum için hemen işe koyuldum.

      Bu etkinliğimizde ev dışı farklı bir ortamdayız ve ablamızdan kaçırabildiğimiz (ya da öyle sandığımız) bir oyuncakla meşgulüz. Hazır ilgisini çekmişken geometrik şekilleri de isimlendirelim dedik ve öyle yaptık. Sağ olsun Aybike Esra da takıldığımız yerlerde hemen bize yardımcı oldu:) Evet tahmin ettiğiniz gibi Kerem Hakan’la bireysel olarak çalışmak biraz zor. Ama bu durumdan şikayetçi değiliz. Birlikte de gayet güzel öğreniyor ve bir ekip işi ortaya çıkarıyoruz. Daha sonra bu öğretme işlerinin hepsini ablaya devredeceğim. Ben de karşılarında oturup kahvemi içeceğim:) En azından hayalim bu doğrultuda.

     Neyse sözüm şu ki; çocuklarınız küçük, zaten anlamaz diye kendinizi sınırlamayın. Ona her şeyi anlatabilir ve öğretmeye çalışabilirsiniz. Sadece geri bildirim almayı hemen beklemeyin yeter:) Kolaylıklar dileriz:)

 
label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir