ENSTRÜMANLAR

Malzemeler:

  • Müzik Aletlerinin Tanıtıldığı Bir Kitap

Yaş:

  • + 18 Ay

Kazanımlar:

  • Müzik Terimlerini Öğrenme
  • Dil Gelişimi
  • Duyuların Gelişimi
  • Kitap Sevgisi
  • Müziğe olan İlginin Artması

    Büyülü bir dünyaya açılan kapıdır müzik. Her dile, her millete, her dine ayak uydurur, her insanın ruhunu titretir. Enstrümanlardan çıkan melodiler kulaklara hep tanıdık gelir. Kimi zaman kendimizi acaba hangi müzik aletiyle çalınıyor bu parça diye düşünürken yakalarız. Kimi zaman da keşke ben de böyle güzel çalabilseydim bir enstrümanı diye hayıflanırız. Aslında enstrümanlar konusunda Türk insanı olarak biraz bilinçsiziz. Çoğu enstrüman ismi bizim için yemek isminden farksız. Kendimi en çok eleştirdiğim konulardan biridir müzik terimleri konusundaki cahilliğim.

      Müzik eğitiminin bir parçası da enstrüman tanımadır. Her enstrüman a ulaşmak ve dokunarak keşfetmek tabii ki mümkün değil. Biz de bu etkinliğimizde farklı bir çözüm yolu bulduk. Kitap:) Birkaç ay önce bir etkinlikte tanıştığım bir bayanın tavsiyesi ile aldığım bu kitabı çok beğendim. iş Bankası Yayınlarından çıkan Neşeli Orkestra kitabını eminim siz de çok beğeneceksiniz. Birkaç müzik aletini ilk kez bu kitapta gördüğümü ve adını okuduğumu itiraf etmeliyim. En azından gerçeklerini görene kadar çocukların enstrüman isimlere aşina olması açısından etkili bir kitap. Üstelik sesli:) İşitsel duyuyu ve dil gelişimini destekleyen bu etkinliği kesinlikle tavsiye ederim.

label, , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir