RAKAMLARI BULMA OYUNU

      Farklı deneyimler yaşamak adına bir çok kaynak kullanıyoruz. Yeri geliyor kendi etkinlik materyalimizi kendimiz üretiyoruz. Değişik yayınları takip ediyor, çocuğumuzu mümkün olduğunca değişik uyarıcılarla beslemeye çalışıyoruz.

    Size daha önce bahsetmiştim çocuk dergilerinden. Okul öncesi dönem için Meraklı Minik dergisi benim favorim. Ama yine de başka dergilere de göz atıyorum. Diğer dergilerde hoşuma gitmeyen unsur ise reklamlar. Bazı dergilerin sayfa sayılarına göz attığımda (abartmıyorum) yarısı reklam oluyor. Gerek kanal reklamı, gerek kitap reklamı, gerekse de oyuncak reklamı. İçerisinde elle tutulur bir iki şey bulursak ne ala. Tepkim buna yani. Çocuk dergilerinde reklama karşıyım. Çocukların tüketime özendirilmesine, sürekli almaya kanalize edilmesine karşıyım.

    Bu etkinliğimiz farklı bir dergiden. Rakamları öğretmek için güzel bir oyun. Sayılar konusundaki bilgisinin pekişmesi adına hoş bir aktivite. Ayrıca dikkat ve konsantrasyon gelişimini de destekleyici. Kerem Hakan rakamların yazılışlarını yeni yeni öğreniyor. Bu konuda ablasının katkısı yadsınamaz. Biz de bu öğrenme sürecini böyle bir etkinlikle desteklemek istedik. Dergiye ulaşamasanız bile benzer bir resmi siz de çizebilirsiniz ya da farklı bir resmin üzerine kalemle rakamlar ekleyip, çocuğunuzun bulmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca yönlendirme ile komutlara uyma becerisini de geliştirecekler. İyi eğlenceler…

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir