BAMBİNOYUP MEVSİMLER SETİ İLE MEVSİMLERİ ÖĞRENİYORUZ

     Bizi düzenli olarak izleyen takipçilerimiz, BambinoYup setleri ile yaptığımız etkinlikleri mutlaka görmüşlerdir. Kızım Bambinoyup setlerini bitirdi. Artık Miniyup setlerini kullanacak. Oğlumla Bambinoyup oynamaya devam ediyoruz. Oynamaya diyorum, çünkü çocuklarım bu setleri ders olarak değil oyun olarak algılıyorlar. İstedikleri zaman yapıyorlar, istedikleri zaman bırakıyorlar. Hoş setteki bir kitapçığı bitirmeden kolay kolay da kalkmıyorlar. Bazen iki kitapçık da olabiliyor. Yaparken gerçekten eğlendiklerini gözlemleyebiliyorum. Yoksa talep etmezlerdi.

      Bu kez sizlere Önel Yayıncılıktan çıkan Bambinoyup’un farklı bir setinden bahsetmek istiyorum. Kızımla 4 gün sürmedi seti bitirmemiz. Oğlumla da bugün başladık. Sanırım o da sevdi. Setimiz MEVSİMLER Seti. 4 ayrı mevsimi 4 ayrı kitapçıkta ele alan set; kitapçıkların içinde her mevsime göre özellikler ve oyunlar barındırıyor.

      Bu setle zihinsel gelişimi desteklemenin yanı sıra mevsimlerin özelliklerini de çocuğunuza öğretmiş oluyorsunuz. Hem de olabilecek en etkin yolla. Hangi mevsimde ne yapılır, ne giyilir, ne yenir, ne oynanır, ne yetişir hepsini oyunların içeriğinde bulabiliyorsunuz. Biz bu videomuzda kış kitapçığını ele aldık. Bir kaç sayfasını sizlerle paylaşmak istedik. Bazı sayfaları atlamamızın sebebi, Kerem Hakan’ın henüz bu oyunlara hazır olmaması nedeniyle idi. Malum set 4-6 yaşa uygun. Biz henüz 2 yaşındayız. Ardıl hikaye oluşturma konusunda henüz yetkin değil. Ancak eşleştirme, ilişkilendirme, parça-bütün ilişkisi kurma, benzetme ve anlamlandırma konularında iyi gidiyoruz. Bu setler, çocuğunuza tüm bu zihinsel süreçleri ve daha fazlasını geliştirmek üzere tasarlanmış. Zihinsel gelişimi gerçekten destekliyor. Bir anne ve eğitimci olarak ben çok memnunum. Sizlere de tavsiye ederim.

      

 22,002 total views,  4 views today

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir