ŞARKI UYDURMA KÜPLERİ

     Çocuklar hikaye ve şarkı uydurmaya bayılırlar. Hikaye Küpleri olurda şarkı küpleri olmaz mı? Olur elbet. Bunun için yapmanız gereken şey kartondan 2 küp yapmak ve üzerlerine çeşitli resimler yapıştırmak.

     Resimler birbiri ile ne kadar alakasız olursa, şarkınızda o kadar eğlenceli olacak demektir. Bu nedenle resim seçiminde bu kriteri göz önünde bulundurun. Ardından iki küpü atıp üzerlerindeki resme göre şarkı uydurun. Her seferinde farklı kombinasyonla farklı şarkılar ortaya çıkaracak, müziğin tadına varacaksınız.

      Bu etkinlikle birlikte çocuğunuzun; yaratıcılığı, pratik düşünme becerisi, dil gelişimi artacak. Müzik ve ritim becerisi gelişecek. İyi eğlenceler dileriz.  

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir