MİTOLOJİ İLE EĞLENMEK

     Mitler, evreni açıklayabilmek, dünyanın başlangıcını, doğal olguları ve hiçbir basit açıklaması olmayan diğer olayların gizemini anlayabilmek için, geleneklere ve efsanelere dayanarak yaratılan hikayelerdir.

     Yunan Mitolojisi, Akdeniz’in doğusundaki bu eski medeniyetin, çeşitli tanrılar ve kahramanların yaşamları ve maceralarını aslen hayal güçlerini kullanarak, ağızdan ağıza şiirsel bir dille anlatma geleneği sayesinde günümüze ulaşmış, geniş bir hikaye koleksiyonudur. Bu mitler ve efsaneler arasında, anlamları açısından gerçekten çok güzel olanları vardır. 1001 Çiçek Yayınları’ndan çıkan Mitoloji ile Eğlenmek kitabı çocuklarınıza, bu çok güzel ve eğlenceli olan efsaneleri ulaştırmakla kalmıyor; aynı zamanda hikayede verilmek istenen değerleri de ufak notlar halinde yansıtıyor. Ayrıca birbirinden eğlenceli aktivitelerle çocukların hikayeleri özümsemesini kolaylaştırıyor. Günlük konuşma dilinde yazılmış olmaları da, çocukların hikayeleri kolayca anlayabilmelerine olanak sağlıyor.

    Eğer çocuğunuzun veya sizin mitolojiye ilginiz varsa ve çocuğunuzun mitoloji hakkında bir şeyler öğrenmesini istiyorsanız; bu kitap tam size göre. Çünkü mitolojiyi bu kadar zevkli anlatan başka bir kitap yok.

      Kitapta, en bilinen 28 mitolojik öykü ve her öykünün sonunda, çocukların sıkılmaması için faaliyetler, el becerileri, oyunlar ve eğitici bilgiler verilmiştir. Böylece çocuklar mitolojideki tanrıları ve kahramanları öğrenirken eğlenmeleri de sağlanmış.

     Kitabın içinde ayrıca tanrıların Yunanca isimleri, Latince isimleri, Türkçe okunuşları ve görevlerini içeren mini bir tablo da eklenmiş.

Tanrılar ve Öyküler – Öykü İçinde Verilen Değerler – Faaliyetler

 • Olimpos Dağı
  Hepimizin hayatta bir rolü vardır
  Arkadaşlarla Tiyatro
 • Güneş Tanrısı Apollo
  Korkularımızla yüzleşmek
  Arkadaşlarla Oyun
 • Artemis
  Artemis hakkında bilgi
  Gökyüzünü İnceleyelim
 • Hippomene
  Bir şeyi gerçekten istiyorsanız
  Yemek Pişirelim
 • Kral Midas
  Gereğinden fazla hırslı olmamalıyız
  Biliyor muydunuz? Altın
 • Deinaneira ve Sentor
  İnsanlar arasındaki sevgi ve arkadaşlığın temeli
  Biliyor muydunuz? Mitolojik Hayvanlar
 • Afrodit ve Hephaistos
  İnsanların en önemli özelliği iç güzelliğidir
  Hikâye Anlatalım: Çirkin Ördek Yavrusu
 • Büyülü Koltuk
  Annemiz
  Biliyor muydunuz? Değerli Taş Bilimi
 • Güzel Pandora
  Merak kabul edilebilir bir şeydir
  Oyuncak Kutusu Yapalım
 • Odysseus Truva’da
  Aklını Kullanmak
  Truva Atı Magneti Yapalım
 • Odysseus’un Geri Dönüşü
  Kahraman olmak
  Odysseus Kostümü Yapalım
      Kitap hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.
label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir