EV ÇEŞİTLERİNİ ÖĞRENİYORUZ

    Geçtiğimiz kış yapmış olduğumuz bir etkinliği paylaşmak istiyorum sizlerle. Meraklı Minik dergisinin hangi sayısı olduğunu hatırlamadığım bu etkinlikte, ev çeşitlerini öğrenmiştik. Ancak bu etkinliği paylaşma nedenim farklı.

       Aylar önce yaptığımız bu etkinliğin meyvelerini bu yaz yiyeceğimizi açıkçası düşünmüyordum. Çocukların hafızasını gerçekten küçümsememek gerekiyor. Neden mi? Size anlatayım. Bu yaz bir çok ili gezme fırsatımız oldu. Çocuklarla birlikte güzel bir kültür turizmi gerçekleştirdik. (Sizlerle hepsini paylaşacağım). Bu tur sırasında çocuklarım aylar aylar öncesi yaptığımız bu etkinliği bana hatırlattılar. Ev çeşitleri konusundaki tüm bilgilerini bana aktardılar.

     Görme şansı buldukları evleri hemen tanıyan ve yapımında kullanılan malzemeyi bana hatırlatan çocuklarımla gurur duydum diyebilirim. Ev çeşitlerinin gerçek örneklerini görmek onları çok heyecanlandırdı. Ayrıntıları konuşma fırsatı bulduk ve dikkatle inceledik. Özellikle favorimiz kütük evlerdi. Anneanne ve babaannemizin kütük evlerini ilk kez görme fırsatı bulduk ve bu kütük evlerde günlerce kaldık. Çocuklarım için muhteşem bir deneyim oldu.

     Sözün özü, yaptığınız etkinliklerin, okuduğunuz kitapların, gözlemlediğiniz mekanların unutulacağını asla düşünmeyin. Çocuklarınızın beyninde yer edeceğinin farkında olun. Size bu bilgilerini her zaman yansıtmayabilirler ancak bu bilgi onların bilinçlerinin bir köşesine yerleşmiş durumda. Bir gün yerinden fırlayıp sizi şaşırtabilir. Tıpkı bizde olduğu gibi. Bol etkinlikli günler dilerim…

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir