PAZAR YERİ OYUNU : HADİ PAZARDAN BİR ŞEYLER ALALIM

    Eğer bu siteyi okuyorsanız, çocuğunuzla etkinlik yapmayı seviyorsunuz ve zaman ayırıyorsunuz demektir. Eğer böyleyse, muhtemelen Meraklı Minik dergisini de düzenli olarak alıyorsunuz demektir. Ama ben etkinliklerini çok beğendiğim için yine de paylaşıyorum sitede. Belki almayan ebeveynler için oyun fikri olur diye. Belki gelecekte Meraklı Minik dergisi alacak olup, şuandaki sayıları kaçıranlar için etkinlik önerisi olur diye. Yoksa ben zaten sizlerin bu etkinlikleri yaptığınızı ve çok eğlendiğinizi biliyorum. Bu yazılar diğerleri için 🙂

Etkinlik çok basit. Bir pazar yerimiz var ve burada çeşit çeşit meyve sebze satılıyor. Pazar yerinde alışveriş listemize göre alışveriş yapıyoruz. Adımlarımız, attığımız zardaki çıkan rakama göre değişiyor. 5 gelirse 5 adım; 1 gelirse 1 adım atıyoruz. Yön fark etmez. İleri, geri, sağa, sola… Yeter ki atlama olmasın.  Tezgahtaki meyve ya da sebzeyi almamız için tezgahta o meyve-sebzenin önünde bulunan kutucuklardan birine gelmemiz gerekiyor. Yani ilerleme yönümüzü belirlerken, alışveriş listesindeki meyve ve sebzelerin bulunduğu tezgahlara göre karar vermeliyiz. Başlangıç noktasından başlayıp, listesini ilk tamamlayan oyunu kazanır.

      Bu etkinlikle; hem sayı sayma becerimizi geliştiriyor, hem kurallı oyun oynuyor, komutlara uyuyor ve sebze-meyveleri tanıyoruz. Aynı zamanda çok eğleniyoruz. Sizlere de iyi eğlenceler dileriz.

 19,428 total views,  6 views today

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.