BUZ PATENİ DENEYİMİ

        Her çocuğun karakteri ve ilgi alanları birbirinden farklıdır. Bu benim çocuklarım için de geçerli. İki çocuğum neredeyse birbirinden tamamiyle farklı. Kerem Hakan daha sanata düşkün ve inşa ve üretim konusunda daha eli yatkın. Resim yapmayı, legolarla bir şeyler üretmeyi, puzzle yapmayı seviyor. Aybike Esra ise daha kinestetik. Hareket etmeyi, spor yapmayı, dokunarak keşfetmeyi seviyor. Bu da oğlumu sanata, kızımı spora yöneltiyor. Yine de ilgi alanları olmasa da deneyimlemeyi seviyorlar. Bu da benim için bir şükür konusu.

       Aybike uzun zamandır buz patenini merak ediyordu ve buzda kaymak istiyordu. Van’da buz pisti maalesef yok. Biz de İstanbul’a gittiğimizde fırsat bulup buz pistine gittik. Bizi orada karşılayan iki tatlı abla, bu ufaklıklara birer deneme dersi yapabileceklerini söylediler. Aybike’nin heyecanını görmeniz lazımdı. Ayakkabılarını değiştirdiler ve hemen buz pistine geçtiler. Kerem dengede durma konusunda biraz zorlandı. Yaşı daha küçük olduğu için bu normal. Aybike spora yatkınlığının avantajı ile daha çabuk uyum sağladı. Keyifli bir yarım saat geçirdiler. Van’a döndüğümüzde Aybike heyecanla herkese anlattı buzda nasıl kaydığını. Kim bilir belki ilerleyen zamanda ders alıp bu sporda daha da gelişebilir. Şimdilik bu anıyla yetinmek durumundayız. Sadece Aybike değil, Kerem de çok zevk aldı. İkisi için de güzel bir deneyimdi.

      Eğer şehrinizde buz pisti varsa mutlaka çocuğunuzla bu deneyimi paylaşın derim. Vücudunu kontrol edebilme, dengede durma gibi bir çok yeti kazandıracak çocuğunuza buz pateni. Keyifli hafta sonları dilerim. 

 

label, ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir