ZEYTİNLER FABRİKAYA GÖTÜRÜLÜYOR OYUNU

      Keyifli mi keyifli bir oyunla yine karşınızdayız. Oyunumuz Meraklı Minik dergimizden. Ayın teması zeytinler olunca oyunumuzda zeytinle alakalı oldu. Zeytin bahçelerinden topladığımız kasa kasa zeytini kamyonlar aracılığıyla zeytinyağı fabrikasına gönderiyoruz. Orada sıkılıp zeytinyağına dönüşecekler. 

       Zeytinlerin geçtiği işlemler zaten dergide anlatılmıştı. Bu oyunda bilgi vermekten ziyade küçük hatırlatmalar yapmayı yeterli buldum. Tekrarlamamak için çok detaya girmedim. Oyunda zar aracılığı ile bir yolda ilerliyoruz. Amacımız zeytin kasalarını mümkün olduğunca hızlı bir biçimde fabirkaya götürmek. Kim ilk giderse oyunu o kazanıyor. Yolda bizi bekleyen bazı kurallarda mevcut. Hemzemin geçit nedeniyle ya da sürü yolu kapattı diye biraz beklemeniz gerekebilir ama sorun değil. Önemli olan mümkün olduğunca yüksek rakamı zarda atabilmek. Biz çok keyif aldık. Aynı zamanda sayma becerimizi ve kurallı oyuna uyma becerilerimizi geliştirdik. Sizlere de tavsiye ederiz. Keyifli bir bayram geçirmeniz dileğiyle…

label

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

One Comment

  1. istanbul gezilecek yerler 7 Haziran 2019 Reply

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir