DEKUPAJ ÇALIŞMASI İLE EKMEKLİK YAPIMI

Malzemeler:

  • Beyaz ve Açık Mavi Akrilik Boya
  • Fırça
  • Pirinç Dekupaj Kağıdı

Merhabalar,

        Sizlerle epeydir dekupaj çalışması paylaşmadığımızı fark ettik ve dekupaj çalışmalarımızdan birini yayınlamaya karar verdik. Takipçilerimiz iyi bilirler ki en sevdiğimiz etkinliklerin başında gelir dekupaj çalışmaları. Bu kez sizlerle bir ekmeklik yapımını paylaşmak istedik. 

       MDF halindeki ekmekliğimizi öncelikle üç kat halinde beyaz akrilik boya ile boyadık. Aralarda birer saat kuruması için beklemeyi unutmayın.  Sap kısmını açık mavi renge boyamayı uygun bulduk ki desenimizle uyum içerisinde olsun. Siz deseninize göre farklı bir renk tercih edebilirsiniz. Ancak ana gövdedeki renginizin açık renk olması önemli. Özellikle pirinç dekupajda koyu renk bir fon kullanırsanız deseniniz belirsizleşir ve güzel görünmez. Renk seçimi önemli. Sap kısmıda kuruduktan sonra geliyoruz dekupaj kısmına. Ben bu çalışmada motif kullanmayı tercih ettim. Bu nedenle dekupaj kağıdını da motifli bir desenden seçtim. Motifleri tek tek ayırdım. Aybike Esra ile birlikte dekupaj tutkalı sürerek motiflerimizi tek tek yapıştırdık. O kısmı iki elimizin de meşgul olmasından kaynaklı olarak videoya çekmemişiz. Tüm motifleri yapıştırdıktan sonra kurumasını bekledik ve sprey vernik yardımı ile üç kat vernikledik. Vernikleme işleminde de aralarda kuruması için ikişer saat bekliyoruz. Evet ekmekliğimiz kullanıma hazır. Ama biz mi kullanıyoruz? Hayır… Bu ürünümüzü hatıra olması açısından babaanneye hediye ediyoruz. İyi günlerde kullansın.

           Etkinliğimiz oldukça basit ve kullanışlı. Ayrıca çok geliştirici. Bu nedenle yaz tatilinde bu tür çalışmalara rahatlıkla yer verebilirsiniz. Ürünlerinizi hediye ederek sevdiklerinizi de mutlu edebilirsiniz. Keyifli bir tatil dönemi diliyorum. ..

label

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

2 Comments

  1. meltem 3 Ocak 2020 Reply
    • Vildan Aslan 7 Ocak 2020 Reply

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir