UZUNLUKLARINA GÖRE GRUPLAMA ETKİNLİĞİ

Malzemeler:

  • Farklı Uzunluklarda Çubuklar

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Matematiksel Becerilerin Gelişimi
  • Uzunluk Kavramının Pekiştirilmesi
  • Karşılaştırma
  • Gruplama
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

      Bu sıralar uzunluk konusu ile meşgulüz. Bu kez de uzunluklara göre çubuklarımızı gruplara ayırıyoruz. Kısa- Ortanca -uzun. “Ortanca” kelimesini çok severim. Bu nedenle kızımın bu kelimeyi de öğrenmesini özellikle istedim (Belki de ortanca çiçeğini çok sevmemden kaynaklıdır bu kelimeye olan sempatim).

        Bu çalışma ile matematik becerilerimizi geliştiriyor ve gruplama yapıyoruz. Gruplama yaparken çubukların uzunluklarını birbirleri ile karşılaştırıyoruz.  Dikkat güçlendirme üzerindeki etkisini de söylemeden olmaz.

        Bu çalışma daha bir çok farklı nesne ile gerçekleştirilebilir. Biz legoları da uzunluklarına göre gruplamayı seviyoruz mesela. Kule yaparken uzunluklarına göre kuleler oluşturmak Aybike Esra’nın bebekliğinden gelen bir alışkanlık. Biz çalışmayı beğendik. Sizlerde kolaylıkla evde uygulayabilir, uzunluk kavramını pekiştirebilirsiniz. Ortancaları unutmayın:)

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir