HAYVANLAR VE YAVRULARI

Malzemeler:

  • Hayvanlara ve Yavrularına Ait Resimler
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Eşleştirme Becerisi
  • Kavram Bilgisi (Dil Gelişimi)
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Dikkat ve Konsantrasyon Becerisi

     Meraklı Minik dergisini bu ay ki konusu hayvanlar. Özellikle mandalara ağırlık verilmiş ve çiftlik hayvanları ile pekiştirilmiş. Bu sayıdaki etkinliklerden birisi de hayvanları yavruları ile eşleştirme çalışması.

    Dilerseniz derginin Haziran sayısını satın alarak uygulayabilir, dilerseniz de etkinliği kendiniz oluşturabilirsiniz. Bunun için hayvanlara ve yavrularına ait resimleri bulmanız yeterli. 

     Aybike Esra ile yavru hayvanların annelerini bulmaya çalıştık. Güzel bir eşleştirme çalışması oldu. Aynı zamanda sticker yapıştırma ile el-göz koordinasyonunu ve ince motor becerilerini de geliştirmiş olduk. Dikkat ve konsantrasyon gelişimi de cabası ( Mandaları ters yapıştırarak spor yaptırmamız da sanırım yaratıcılığa giriyor 🙂 ). Hayvanlar hakkında yaptığımız sohbet ise dil gelişimimize katkı sağladı. Sizlerde evde kolayca uygulayabileceğiniz bu etkinlikle çocuklarınızın hayvanları daha yakından tanımasını sağlayabilirsiniz.

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir