PENCERELERE PERDELER

Malzemeler:

  • Kağıt
  • Kalem
  • Küçük Sticker Not Kağıtları
Yaş:
  • + 18 Ay
Kazanımlar:
  • Matematik Becerileri
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

       Aybike Esra eline bir şeyler geçirme ve bunu sonuna kadar keşfetme konusunda oldukça yetenekli bir çocuk. Yine eline nereden geçirdiğini bilmediğimiz bir malzemeyle mutfağa çıkageldi. O stickerlar telef olana kadar asla elinden bırakmayacağına emin olduğum için hemen bu olumsuz durumu bir etkinliğe çevirmeye karar verdim. Hiçbir şey yapmadan 10 saniye beklemesini istedim ve koşarak bir kağıt ve kalem buldum.

     Kağıda kocaman bir apartman ve stickerın boyutlarına uygun pencereler çizdim. Bu pencerelere birer perde gerekliydi ve Aybike bunu elindeki stickerlarla rahatlıkla yapabilirdi. Nitekim etkinliği beğendi ve malzememiz en azından hayırlı bir amaç uğruna harcanmış oldu. 

      Sticker yapıştırma etkinliğimizde; hem ince motor becerilerimizi hem de el-göz koordinasyonumuzu geliştirdik. Ayrıca kare şeklini tekrarlamak matematiksel beceriler konusunda katkı sağladı. Stickerları pencerelerin tam üstüne yapıştırmaya çalışmak da dikkatimizi ve konsantrasyon becerimizi geliştirdi. Kısa anın karı diyelim bu etkinliğimiz için. Anne olunca her fırsatı değerlendirmeye ve çocuğun lehine çevirmeye çalışıyor insan. 

label, , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir