SİNCAPLAR KOZALAK TOPLUYOR

       Bugün sizlerle Meraklı Minik dergisinin eski sayılarından birinde bulunan bir etkinliği paylaşmak istiyorum. Oldukça keyifli olan bu etkinlik hem matematik becerilerini geliştiriyor hem de kozmik eğitime katkı sağlıyor. Kozalak toplarken ilerlemek için sayı saymak zorunda kalan sevimli sincapların beslenme ve yaşam şekillerini de bu oyun sayesinde öğreniyoruz. 

 

        Peki bu sayıyı kaçıranlar bu oyunu nasıl oynayacaklar? Aslında oyunu kendi evinizde de kolayca hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey bir kartona iki büyük ağaç çizmek. Sonrasında bu iki ağacın kovuğuna 5-6 daire ile gidilebilecek daireler çizmek. Küçük karton parçalarına 14-20 arası kozalak çizip kesmek ve 2 adet sincap figürü oluşturmak. 

       Sincaplar, atılan zardaki sayı kadar ilerleyecek ve karşı ağaçtaki kozalaklardan bir tane alıp kendi yuvalarına istifleyecekler. Kim daha çok kozalak toplarsa oyunu o kazanacak. Yani zarı genel olarak büyük atan oyunu kazanır 🙂

     Çocuklarınız için hem çok keyifli hem de eğitici olan bu etkinliği yapmanızı öneririm. Keyifli günler 🙂

label, , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir