OKUL ÖNCESİ EĞİTİME EVDE DESTEK

    Hepimiz okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Çocukların ilk altı yaştaki öğrenme hızlarının ve zihinsel gelişimlerinin az çok bilincindeyiz. Bu nedenle; bu dönemde çocuklarımızı mümkün olduğunca doğru yönlendirmeye, eğitmeye ve öğretmeye gayret ediyoruz. Farklı uyaranlarla karşılaşmasını sağlıyor, bol bol kitap okuyor, ince motor becerilerinin gelişimi için etkinlikler yapıyoruz. Sosyal ve duygusal gelişimi için akranları ile bir araya getiriyor, okula gönderiyoruz.

     İster okula gitsin, ister gitmesin günümüzde ebeveynler, çocuklarıyla daha çok zaman geçiriyor ve evde çocuğun gelişimine olumlu etki edecek etkinlikler gerçekleştiriyorlar. Bunun olumlu etkilerini de bizzat gözlemliyorlar. Eğer bu yazıyı okuyorsanız; siz de evde çocuklarıyla bir şeyler yapan ve onların gelişimini önemseyerek destekleyen ebeveynlerden birisiniz demektir.

       Okul öncesi dönem gelişimini destekleyici güzel bir setten bahsetmek istiyorum sizlere bugünkü yazımda. Bahçeşehir yayınlarının titiz çalışmasıyla oluşturulmuş bu seti ister okulda öğrencilerinizle, isterseniz de evde çocuklarınızla uygulayabilirsiniz. Prof. Dr. Selçuk Şirin, Derya Şirin ve Yrd. Doc. Dr. Lauren Rogers ‘in kaleme aldığı farklı konu başlıklarında ve bir çok farklı uygulamanın yer aldığı 5 kitaptan oluşmakta setimiz. Aybike okula gitmesine karşın, evde de bu setimizi uyguluyor ve faydasını görüyoruz. Kızım hiç sıkılmıyor seti uygularken. Bunun nedeni konuların ve uygulamaların çeşitliliği. Bir tek set fazla fazla ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetiyor.

şirin okul öncesi seti

      Eğer evde yapacağınız etkinlikler konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, tüm gelişim alanlarına hitap edecek bir plana ihtiyaç duyuyorsanız, etkinlikleri kendiniz oluşturmak istemiyor ve hazır materyale ihtiyaç duyuyorsanız, tüm bunların yanı sıra çocuğunuzun eğlenerek yapacağı aktiviteler istiyorsanız; Şirin Okul Öncesi Seti’ni gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Üstelik fiyatı da çok uygun. Ayrıntılı bilgi ve satın alım için gerekli bilgiyi burada bulabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir