MİNİK ASTRONOTLAR ETKİNLİĞİ

      Zorlu Center’da çocuklar için çok güzel organizasyonlar düzenleniyor. Ücretsiz olan bu organizasyonlarda çocuklar dilediklerince eğleniyorlar. Bu haftaki organizasyon uzayla ilgiliydi. Minik Astronotlar etkinliğinde gezegenler tanıtıldı, eşleştirme çalışmaları yapıldı, roketler boyandı ve ayın halleri gözlemlendi. Ekip de çocuklarla son derece ilgiliydi.

ZORLU CENTER v

        Etkinlik alanında bir de roket maketi vardı. Çocuklar bu makete girerek burada gezegenlerle ilgili güzel bir belgesel izliyorlar. Bir abi de onlara anlatıyor. Roketin içine girmek çocukları pek bir mutlu ediyor.

ZORLU CENTER

    Eşleştirme çalışması da uzayla ilgili objelerin eşleştirilmesinden oluşıyor. Çocuklar bilgilerini bu eğlenceli oyunla pekiştiriyorlar. Hem eğleniyor hem öğreniyorlar.

ZORLU CENTER ZORLU CENTER

   Etkinlikler Zorlu Center’ın Metro katındaki özel çocuk alanında gerçekleşiyor. Çocuklar tek tek gelebilecekleri gibi, aynı zamanda grup olarak da gelebiliyorlar. Yetişkinler de alan dışından çocuklarını izleyebiliyorlar. ( Tabii fotoğraf ve video da çekebiliyorlar:) )

ZORLU CENTER

    En beğendiğim kısmı ayın halleri bölümü oldu. Ayın farklı hallerini aynı anda gözleme fırsatı bulan çocuklar, şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

ZORLU CENTER

    Roketimiz tamamlandı ve artık uçmaya hazır. Giriş kısmında çocuklara giydirilen astronot kıyafeti ise onları ayrı bir havaya sokuyor. Organizasyon resimli bir etkinlik katılım belgesi ile sonlandırılıyor.

ZORLU CENTER

     20 Kasım katılım için son tarih. Henüz katılmadıysanız ve katılım imkanınız varsa Zorlu Center’a bir uğrayın derim. Pişman olmazsınız.

 

label, , , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir