TEKFEN FİLARMİNİ KONSERİ

      Zorlu Performans Sanatları Merkezi çok güzel organizasyonlara imza atıyor. En gösterişli, en izlenmeye değer eserler, konserler bu sahnede boy gösteriyor. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışından konuklarını ağırlayan ve bizlerle buluşturan bu sahne; bu kez de çocukların alkışlarına mazhar oldu.

     Tiyatro ve sinema oyuncusu Serra Yılmaz’ın anlatımıyla küçükler keyifli bir klasik müzik yolculuğuna çıktılar. Konserde, Strauss’un sevilen polkalarından, Saint-Saëns’ın Hayvanlar Karnavalı’na ve Rimsky Korsakov’un Yaban Arısının Uçuşu’na eğlenceli olduğu kadar öğretici eserler seslendirildi. Renkli kişiliği ile Serra Yılmaz müzisyenler, çalgılar ve müziğe dair değerli bilgilerle çocuklara rehberlik ederken, çocuklar için konserde ve konser arasında renkli sürprizler  vardı.

filarmini7

     Tekfen Filarmoni Orkestrası 23 ülkeden sanatçıların bir araya gelmesi ile oluşturulmuş geniş bir aile. Tekfen Filarmoni Orkestrası, nam-ı diğer 3 Denizin Sesi; müzisyenlerin üç farklı bölgeden gelmesinin yanı sıra, farklılıkların bir arada var olabildiği ve hatta bundan da güç alarak müziğin barışın seslerinden biri olduğunu göstermek amacıyla da bu isimle anılıyor. Orkestra, klasik müzik repertuvarının yanı sıra, temsil ettiği coğrafyanın yerel müzik aletleri için bestelenen eserleri de seslendiriyor.

  filarmini1

    Hemen her eser konusuna uygun bir biçimde görsellerle renklendirilmişti. Bu da çocukların izlerken dikkatlerini uzun süre koruyabilmelerini sağladı.

filarmini2

     Filarminiler çok dikkat çekici ve eğlenceliydiler.

filarmini3 filarmini4

      Katılımcıların talebi oldukça yoğundu. Öyleki; duyar duymaz bilet almaya çalıştığım halde  2 koltuk biletini yanyana bulma şansım bile olmadı ve kızımla ayrı balkonlardan bilet aldık. Biletimi aldıktan 2 dakika sonrada biletler tükendi. 2262 kişilik salon tamamen dolmuştu. Bu nedenle duyuru yapma şansım olmadı.

filarmini5 filarmini6

     2 saat kadar süren konser güzel bir pankartla sonlandırıldı. Aybike Esra ve ben çok keyif aldık konserden. Serra Yılmaz’ın anlatımı ile çok şeyler öğrendik ve bilgilerimizi tazeledik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

filarmini8 filarmini 9

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir