MEMO VE AY

     Yine içimizi ısıtacak, sıcacık bir kitapla sizlerin karşısındayız. Bu kitap, şuan elimizden düşürmediğimiz favorilerimizden. Her gün mutlaka en az bir kez okuyoruz. Her okuyuşumuzda da farklı bir tat alıyoruz.

      Anne sevgisini bu kadar masum, bu kadar içten ve yoğun hissettiren bir kitap daha var mıdır bilemiyorum. Ben henüz karşılaşmadım. Memo, annesine olan sevgisini öyle güzel yansıtıyor ki bize, biraz kıskanıyor olabiliriz.

       Hikayemizden kısaca bahsedelim size. Memo annesine çok özel bir hediye vermek ister. Biricik annesine verilebilecek en güzel hediye ise; gökyüzündeki biricik aydan başka bir şey değildir. Ama aya nasıl ulaşacağı merak konusudur. Önce aydan bir parça vermek koşulu ile babasından kendisini omurlarına alması konusunda ricada bulunur. Ancak yeterli olmaz. Çünkü Memo, hem kısacık hem de küçücüktür. Sonra kuzenlerinden, komşularından ve hatta hiç tanımadığı insanlardan yardım ister. Baktı olmuyor yardım aramak için seyahat etmeye karar verir. Bir ay boyunca yürür ve ufak bir dünya turundan sonra kendi evine tekrar gelir. Bu sırada tüm o kalabalık da onu beklemektedir. Bir kez daha denerler ve bu kez aya ulaştırırlar Memo’yu. Bunda; Memo’nun boyunun bu süre zarfında bir parmak uzamasının etkisi de vardır. Herkese ayın parçalarından verir. Annesine de en kocaman parçayı ayırır ve hediye eder 🙂

memo ve ay

     Mavibulut Yayıncılık’tan çıkan bu kitap; gerek resimleriyle gerekse kafiyeli yazımıyla çocukların sevgisini kazanmayı hak ediyor.Çocuklar; kitabı okurken Memo ile çözüm arayışına giriyor, sevgisini onunla birlikte paylaşıyor ve onun azminden güç alarak asla vazgeçmiyorlar. Okul öncesi dönem için çok kıymetli bir kitap. Kitaplığınızda yer etmesini mutlaka öneririm.

     Kitap hakkında detaylı bilgi edinmek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Tüm annelerin Anneler Günü’nü şimdiden kutlarım…

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir