KEÇİ İLE EŞEK (Kampta)

     Bu yazımızda güzel bir üçlemenin ilk kitabı ile ilgili bilgiler paylaşacağım sizlerle. Keçi ile Eşek serisinin Kampta kitabı. Diğer kitapları ise Çilekli Gözlük ve Alt Kattaki Gürültü.

     Formül Yayınlarından çıkan bu üçleme çocukların oldukça beğenisini toplayan, eğlenceli olduğu kadar eğitici özellik de taşıyan bir seri. Sosyal ilişkiler, kavramlar, günlük yaşam gibi pek çok noktaya değinen ve olumlu davranışları pekiştiren cümleler dikkat çekiyor ilk bakışta.

      Kampta kitabının konusu; keçinin kamp yapmak istemesi ve karar sürecinde düşünmesi gereken ayrıntılarla ilgili. Eşek bu konuda arkadaşı keçiye yardımcı olmayı amaçlıyor. Metinde zıt kavramlar vurgulanıyor ve çocukların zıt kavramları öğrenmesi sağlanıyor. Ama bu didaktik bir biçimde değil,  hikayenin içerisine yedirilerek yapılıyor.

      Bunun yanı sıra çocuk oyunlarından da söz ediliyor ve ana tema bu kitapta da yardım ve arkadaşlık. Benim çocuklarım çok severek dinliyorlar ve tekrar tekrar okutturuyorlar bana. Fiyatı da oldukça uygun internet sitesinde. Sadece 4 TL. Buradan siteyi inceleyebilirsiniz. Bol okumalı günler dileriz 🙂

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir