KUKLA TİYATROSUNDAYIZ

         Tiyatroya gitmeyi seviyoruz. Gerek sosyal ve duygusal gelişim gerekse dil gelişimi adına bize kattıkları su götürmez bir gerçek. Bu nedenle elimizden geldiğince olanakları değerlendirmeye çalışıyoruz.

      İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun 23 Nisan’da çocuklara armağanı olan bu sevimli tiyatroyu deneyimleme fırsatı bulduk. Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt oyununa gittik. Gerçekten hoş bir deneyim oldu bizim için. Çünkü bu zamana kadar gittiğimiz tiyatrolarda hep oyuncular yer almakta idi. Aybike Esra için farklı bir tecrübe oldu.  Başlangıçta garipsedi. Beklentisi sahneye insanların geleceğiydi çünkü. Ancak bu kuklalar hoşuna gitti. Kuklalara olan ilgisi arttı. Canlandırma tekniğini kavramış oldu. Konuda sosyal mesaj içerikli ve güzel olunca tadından yenmedi anlayacağınız. 

Kukla tiyatrosu

     Oyundan kısaca bahsetmek gerekirse; üç kardeşin annelerinin sözünü dinlemeyerek ormana gidişi ve başlarına gelen kötü olayları içeriyor. Muhteşem kurtla karşılaşmaları ve çözüm arayışları oldukça bilgilendirici bir özellikteydi. Nitekim hikaye mutlu sonla bitti. Arkadaşlığın ve büyüklerin sözünü dinlemenin önemi vurgulanmış oldu. Çok uzun bir hikaye olmadığı için de çocukların dikkati dağılmadı. 

     Oyun şehir tiyatrolarında sahnelenmeye devam ediyor. Eğer gitmediyseniz tavsiye ederim. 

Kaydet

 2,335 total views,  2 views today

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. İFTİ 500 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir