YASTIK ÜZERİNDE DENGEDE YÜRÜME ÇALIŞMASI

    Evde basit uygulamalarla çocukların fiziksel gelişimini desteklemek mümkündür. Hatta evde yapılan etkinlikler arasında çocuklar tarafından en çok sevilen etkinliklerdir bu hareket gerektiren etkinlikler. Çocuklar koşmayı, zıplamayı, tırmanmayı, sürünmeyi çok ama çok severler. Bu nedenle bu tarz fiziki gelişimi destekleyici etkinlikleri mutlaka etkinlik takviminize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

     Kış nedeni ile artık parklarda vakit geçiremiyoruz. Islak olması sebebi ile parkta bulunan oyuncaklarla da oynayamıyoruz. Biz de evde fiziksel hareketlere ağırlık vermek istedik. Böylelikle çocuklar, hem fiziksel olarak kaslarını geliştirme fırsatı buluyorlar hem de bitmek tükenmek bilmeyen enerjilerinin bir miktarını harcayabiliyorlar. Bu etkinliğimizde yastık üzerinde dengede kalarak yürüme çalışması yaptık. Yastıkları aralıklı olarak yan yana dizdik ve düşmeden üzerinde yürümeye çalıştık. Bir süre acemilik çektikten sonra işi kavradık ve daha dengeli yürür hale geldik. Ben sizinle video olarak ilk deneyimlerini paylaşmak istedim. Çünkü o kadar sevimli görünüyordu ki düşüp kalkarken, geleceğe hatıra olarak bu görüntülerin kalmasını arzu ettim.

      Gördüğünüz gibi hiçbir malzeme gerektirmeyen bu etkinliği kolaylıkla evde uygulayabilir hem keyifli dakikalar geçirip hem de çocuğunuzun fiziksel gelişimini destekleyebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz…

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir