İNGİLİZCE TİYATRO

      En eski ve en önemli sanatlardan biridir tiyatro. İzlerken insanın adeta boyut değiştirip kendini sahnede bulduğu, hikayenin izleyicisi olmaktan ziyade canlı canlı içinde olduğu, anı birlikte yaşama, sanatı birlikte deneyimleme şansı bulduğu bir sanattır tiyatro.

   Tiyatronun sayısız yararının yanında çocuklar için olan olumlu etkileri ise saymakla bitmez. Bu nedenle çocukları erken yaşlarda tiyatroyla tanıştırmak, onların bu deneyimi yaşamasını sağlamak biz ebeveynlerin görev ve sorumlulukları arasındadır.

     Artık ülkemizde çocuk tiyatrolarına da oldukça önem verilmekte ve çeşitli eserler sahnelerde sergilenmektedir. Belediye ve devlet tiyatrolarının yanı sıra bazı özel kuruluşlarda da ücretsiz ya da düşük ücretli eserler minik seyircilerini beklemektedirler. Eğitici ve eğlenceli bu ürünler çocuklar tarafından ilgi ile izlenmekte ve bol alkış toplamaktadır.

     Türkçe eserlerin yanı sıra İngilizce eserlere de artık rastlamak şaşırtıcı değil. Tiyatro Fil öncülüğünde gerçekleştirilen bu oyun da bunlardan biri. Oldukça başarılı bulduğum, eğlenceli ve ikinci dil öğrenimini destekleyen bu oyun kızımın da çok ilgisini çekti. Oyun boyunca gözünü kırpmadan eseri izledi. Gün boyunca da bu konuda konuştu.

      İstanbul’da yaşıyorsanız siz de bir araştırın ve çocuğunuzla bu deneyimi yaşayın derim. Her şeyi anlaması gerekmiyor. Eğlenmek için İngilizce tek bir kelime bile bilmesi gerekmiyor. Ufak bir arka sesle sizin desteğiniz bile onun ilgi ile oyunu izlemesine yeter. İyi seyirler…

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir