SANATA AÇILAN ÇİÇEKLER

    İstanbul Modern, 4-5 ve 6-10 yaş grubu çocuklar ve aileleri için bahar atölyesi düzenliyor. Dünyanın güneş etrafında yaptığı yolculuğun izlerini süren atölye sanat ve doğayı buluşturuyor.

     İstanbul Modern, hafta sonları çocukların aileleriyle birlikte katıldıkları atölye programlarına bir yenisini daha ekledi. Dört farklı mevsimi yaşayabildiğimiz bir coğrafyada, mevsim geçişlerinin, bizlere ve doğamıza yansımalarını ele alan atölye çalışması, doğaya hassasiyet ve merakla bakmak isteyen aileleri bekliyor.

Sergiden ilham alan desenler

    Atölye çalışmasına İstanbul Modern’in “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyon sergisini gezerek başlayan aileler, gezi sırasında yapıtlardaki desenlerden ilham alarak doğanın izlerini sürüyor.

sanata açılan çiçekler

İmece usülü yapılan saksılar

     Kültürümüze ait bir değer olan “imece” kavramının da deneyime döküldüğü atölye çalışmasında çocuklar bir önceki hafta atölyeye katılan ailelerin hazırladığı beton saksıların üzerini kendi hayallerindeki boyuyor. Aileler ise atölyeye bir sonraki hafta katılacaklara hazırlık olması için saksılar üretiyor. Atölyenin sonunda çocuklar aileleriyle beraber tasarladıkları saksılara seçtikleri tohumları ekiyor.

6-10 yaş grubu ve aileleri için etkinlik tarih ve saatleri:

27 Mayıs 15.30-16.30, 10 Haziran 15.30-16.30

4-5 yaş grubu ve aileleri için etkinlik tarih ve saatleri:

28 Mayıs 15:30-16:30,  18 Haziran 15.30-16.30 , 25 Haziran 15:30-16:30

 3,131 total views,  4 views today

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir