GÖZ OYMA KABAK OY :)

        Deneyimleme başlı başına öğrenme için en önemli faaliyetlerin başında gelir. Ancak bazı etkinlikler her zaman için denemeye müsait olmayabilir. Bu olumsuz durum çeşitli faktörlere bağlıdır; yaş, yetenek, imkan, zaman, malzeme eksikliği, sağlık, tehlike vb.

        Bu nedenle bir şeyi yapmak kadar yapılışını izlemek de çocuğu geliştirir. Burada gözlemledikleri ileride ona ilham olacaktır. Bu nedenle gözlemleme çok önemli bir etkinliktir. Birebir yapma imkanının olmadı durumlarda öğrenmenin devam etmesini sağlar. Çocukta ilgi ve merak uyandırır. Onun konu hakkında fikir sahibi olmasını sağlar. Gözlemleme konusunda edindiğiniz hiçbir fırsatı kaçırmayın.  Çocuklarınız bol bol gözlemlesin , mümkünse deneyimlesin. Hatta sizler de onlara eşlik edin. Dünyanın daha güvenilir ve yaşanabilir bir yer olmasına katkıda bulunmak için sanatı da çocuklarınızın hayatından eksik etmeyin. Ruhları beslensin…

 2,781 total views,  2 views today

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir