KULAK PAMUĞU İLE KAR TANELERİ

Malzemeler:

  • Kulak Temizleme Pamuğu
  • Yapıştırıcı
  • Mavi Karton
  • Makas

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Kavram Bilgisi
  • Dikkat Gelişimi

 

         Çalışan bir kadın olmanın zorluğunu bu yıl daha fazla hissettim. Tek başına olduğunda ya da yeni evli olduğunda çalışmak daha kolay. Ama çocuklar hayatına girdiği anda öncelikler ve zamanı değerlendirme şekli tamamen değişiyor. 

     Çocuklar doğduktan sonra part time çalışıyordum ancak bu sene tam zamanlı çalışma hayatına döndüm. Tabii bu durum çocuklarla geçirdiğim süreye de yansıdı. Evet yine elimden geldiğince kaliteli vakit geçiriyorum. Ancak artık çok fazla etkinlik yapamıyoruz. Onlarla geçirdiğim zamanda daha çok fiziksel temas halindeyiz. Birbirimizi özlediğimiz için altlı üstlü boğuşmacalar, sarılmalar, koyun koyuna kitap okumalar çoğaldı. 

     Etkinlik çeşitliliğinin azalması siteye de yansıdı. Sürekli takipçilerim eminim fark etmişlerdir. Ancak yapacak çok fazla şey yok. Yaptığımız etkinlikleri de yazma fırsatım olmuyor doğruyu söylemek gerekirse. O kadar çok şey birikti ki. Umarım sizlere yaz tatilinde daha fazla ulaşabileceğim ve etkinliklerimizi paylaşabileceğim. 

      Bugün sizinle paylaşmak istediğim etkinlik aslında kış mevsiminde yaptığımız ama paylaşma fırsatı bulamadığım bir etkinlik. Kar tanelerinin altıgen yapısını daha iyi kavramalarını sağlayan, mevsime uygun bir etkinlik yapmaya çalıştık. Malzemeler ve uygulayış son derece basit. 

      Kulak temizleme pamuklarının üçte ikisini ortadan ikiye keseceksiniz. Üçte biri ise bütün kalacak. Ardından mavi kartona yapıştırıcı ile altılı bir yıldız çizin. Sonrasını çocuk kendisi yapsın. Siz örnek olması açısından ilkini yapın. Yapıştırıcı ile çizilen kar tanesi şekline pamuklar dışarıya gelecek şekilde kulak pamuklarını yapıştırın. Orta kısma bütün olanı, diğer dördüne yarım olanları. Kurumasını bekleyip asın. Güzel bir sanat etkinliği olduğunu düşünüyorum. Keyifli zamanlar geçirmeniz dileğiyle…

label,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir