KEŞİF SERÜVENİ

Minik ziyaretçiler Zorlu Center’da, Macellan’dan Kolomb’a, Pierre de Maricourt’dan, Marco Polo’ya ve Captain James Hook’a kadar tarihe damgasını vurmuş en önemli kaşiflerin serüvenlerini dinliyor ve dünyayı keşfediyor.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında minik katılımcılar özel olarak tasarlanan alanda Macellan havuzunda uzaktan kumandalı gemi ile Macellan’ın batıya olan macerasını deneyimlerken onlara eşlik edecek anlatımcılar ile Macellan’ın macerasını öğrenecekler. 

keşif serüveni

Kristof Kolomb’un Atlas Okyanusu’nu aşıp Hindistan kıyılarından, Dominik Adaları’na kadar olan keşiflerini ise interaktif keşif alanında izleyecekler. Önce kendi pusulasını yapmayı öğrenen minikler, pusulanın tarihi gelişimine katkıda bulunan Pierre de Maricourt’un bozulan çarklı pusulasını tamir edip Maricourt’un serüvenine devam edecekler.

Anlatımcılar ile Marco Polo’nun İtalya’dan Çin’e uzanan rotasını öğrenen minikler, keşif defterlerinde bu rotayı canlandıracaklar. Minikler, son olarak özel olarak hazırlanan keşif haritalı alanda fotoğraf çektirerebilecek, bu keyifli etkinlikten bir hatıra ile ayrılacaklar.

“Keşif Serüveni Zorlu’da” etkinliği cuma ve cumartesi günleri 12:00-20:00, diğer günler 12.00-19.00 saatleri arasında Metro Katı’nda gerçekleşecektir.

Etkinlik ücretsizdir. Bugün son gün kaçırmayın.

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir