KÜÇÜK PONİ

 

      Atlar çocukluğumda ev sevdiğim hayvanlardı Onların hikayelerini dinlemeyi çok severdim. İnsanların en yakın dostu olabileceklerini, çok zeki olduklarını, duygusal hayvanlar olduklarını bilmek, atları daha çok sevmeme neden olurdu.

      At hikayeleri ile çocuklarımın da tanışmasının zamanı geldi. Onları atların hikayeleri ile tanıştırabileceğim güzel bir kitap ararken, Küçük Poni’ye rastladım. Belirli mekanlarda canlı at ve ponilerle tanışan çocuklarım, zaten atlara karşı ilgiliydiler. Bu kitaba da ilgiyle yaklaştılar ve tekrar tekrar okumamı istediler.

    Tübitak Yayınları’ndan çıkan Küçük Poni, Karabiber adındaki küçük bir tayın doğum hikayesiyle başlıyor. Tom ve Rozi onunla ilgileniyorlar ve büyümesini büyük bir mutlulukla gözlemliyorlar. İlk doğum anından itibaren bir tayın yaşadığı durumları sade bir dille anlatıyor kitap. Gereksiz detaylara inmiyor ama vermesi gereken bilgileri de esirgemiyor. Karabiber büyüyor ve Rozi ile yarışlara hazırlanıyor. Bu ikili bir gün şampiyon olacak…

   

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir