KURABİYELERLE GEOMETRİK ŞEKİL ÖĞRETME

 

      Bugün sadece eğitici değil, aynı zamanda lezzetli bir etkinlikle karşınızdayız. Etkinlik malzememiz kurabiyeler. Bu nefis şekilli kurabiyelerle geometrik şekilleri öğreniyoruz.

     Evet, nimeti eğitimimize alet ettik. Ama onu ziyan etmedik. Şekilleri öğrendikten ve tekrar ettikten sonra afiyetle yedik. Yerken de hangi şekli yiyor oluşumuzu belirttik. Anne bu etkinlikte çocuklarına torpil geçti. Hem epeydir istedikleri kurabiyeyi yaptı, hem de kalıpları kullanarak onu etkinlik malzemesi haline getirdi. Çocuklarda YEDİ 🙂

     Kurabiyenin tarifi burada. Dileyen farklı kurabiye tariflerini de deneyebilir. Sadece dikkat etmeniz gereken kısım; kurabiyenin çok kabarmaması ve şeklinin bozulmaması. Ben içerisine biraz da tarçın ilave ettim. Tavsiye ederim. Çok lezzetli bir kurabiye oluyor. Çocuklar da bayılıyor.

      Bir matematik becerilerinin gelişimi için  geometrik şekilleri tercih ettik. Siz dilerseniz harf ve rakam kalıpları kullanarak da etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Sevgiler…

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir