KIRIK KALBİN ÇARESİ NEDİR? / EYVAH KALBİM KIRILDI

      Aslına bakarsanız hepimizin başının belasıdır kalp kırıklıkları. Hayal ettiğimiz bir şeyin gerçekleşmemesi, ummadığımız bir olay ya da durumla karşılaşmamız, ne kadar çabalasak da işlerin ters gitmesi… Bu ve bunun gibi bir çok neden kalbimizin kırılmasına neden olmakta ve bizi umutsuzluğa sürüklemektedir. Hele ki çocukluk döneminde işler daha da karmaşıklaşır. Onların küçücük dünyasında her şey çok kocaman görünür. Sevinçlerde üzüntülerde daha büyük yaşanır. Yetişkinlerin iğne ucu kadar önemsemeyeceği durumlar; onlar için tam bir trajedidir. Bu nedenle onların kalplerinin kırılması çok daha kolaydır.

      RedHouse Kidz Yayınları’ndan çıkan Eyvah Kalbim Kırıldı kitabı da böyle bir hikayeyi anlatıyor. Kalben’in arkadaşları onu oyuna almıyorlar. Üstüne üstlük attıkları top elindeki dondurmayı düşürüyor. Dondurmanın külahı gibi, Kalben’in de kalbi kırılıyor. Ancak Kalben umutsuzluğa kapılmak yerine kalbini tamir etmek için yollar arıyor. Çevresini gözlemliyor ve küçük ipuçları ile kalbini tamir edecek yollar deniyor. Birkaçı işe yaramıyor. Ancak en sonunda çareyi buluyor. Kalben’in kalbi artık eskisinden bile daha sağlam oluyor. Yüzünü gökyüzüne dönüp, hayata  kocaman bir kahkaha atıyor.

     Çocukların duygusal gelişim’i için çok yararlı olan bu kitap, aynı zamanda olumsuz durumlarda çözüm arayışında olunması gerektiği konusunda da mesaj veriyor. Her ne olursa olsun, bir yolunu bulup kalbini tamir eden Kalben gibi, çocuklarda olumsuzluklara rağmen hayata pozitif bakabiliyorlar. Resimleri ile de büyüleyen bu kitabı çocuklarınızın kitaplığına dahil etmeyi unutmayın. Kitap hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 
label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir