UMUDUNU KAYBETMEMEK VE SİHİRLİ TÜY

    Bazen hayat bize acımasız davranır ve hiç istemediğimiz durumlarla karşı karşıya bırakır. Hayat artık daha anlamsız ve hüzünlü gelir. Umudumuzu kaybetme noktasındayızdır. Elimizden hiçbir şey gelmez. Yapacak bir şey yoktur ve olanları engelleyemeyiz. Çaresiz olduğumuzu düşünürken, birden bir mucize olur. Hallolmaz dediğimiz şey hallolur. Düzelmez dediğimiz durum düzeliverir. Buna ya mucize deriz ya sihir. Bu kitap da tam böyle bir hikayeyi anlatıyor ve umutsuzluğa kapılmamamız gerektiği mesajını veriyor.

    Can Çocuk Yayınları’ndan çıkan Sihirli Tüy kitabı, hoş resimlemeleri ve sade diliyle çocuklara umut aşılıyor. Eğlenceli bir hikaye ile en kötü durumların bile düzelebileceği mesajını veriyor. Hikayemiz kısaca şöyle;

    Genç çoban zengin kıza aşıktır. Ancak kız başkasıyla evlendirilecektir. Buna çok üzülen çobanın karşısına bir cin çıkar ve ona sihirli bir tüy verir. Bu tüy sallanıp “Yapış” dendiğinde insanları birbirine yapıştırmaktadır. Çoban bunun ne işe yarayacağını kavrayamaz. Yolda mutsuz bir şekilde ilerlerken, gelinin teyzesini ve müzisyeni görür. Rüzgar nedeni ile teyzenin uçan şapkasını geri veren müzisyeni ve teyzeyi birbirine yapıştırır. Ardından müzisyene saldıran köpeği, gelinin babasını, damadın babasını ve annesini, damadı ve düğüne katılan diğer herkesi birbirine yapıştırır. Kimse birbirinden ayrılamamaktadır. Gelin tebessüm eder ve çobandan artık onları ayırmalarını ister. Çobansa gelinle evlenmek koşuluyla ayıracağını söyler. Bunalan damat ve baba teklifi kabul ederler. Çoban ve gelin evlenirler ve bir daha sihre ihtiyaçları olmadan mutlu bir ömür sürerler.

     Zihinsel gelişimi,  duygusal gelişimi ve hayal gücünü geliştiren bu eğlenceli hikayeyi çocuklarınız çok sevecekler. Kitap hakkında ayrıntılı bilgi ve satın alım için buraya tıklayabilirsiniz. Umut dolu günler geçirmeniz dileğiyle…

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir