MERAKLI MİNİK EV MAKETİ YAPIMI

     Meraklı minik dergisinin Kasım ayı konusu evimizdi. Ev ile ilgili aklınıza gelebilecek her bilgi okul öncesi çocukların düzeyinde aktarılmıştı. Dergide bulunan ek uygulamalarından biri ise ev maketi yapımı idi. Biz de bu uygulamayı gerçekleştirdik ve sizlerle paylaşmak istedik.

    Derginin ek uygulamaları oldukça basit dizayn ediliyor. Size kalan parçaları yerinden ayırmak ve birbirine yapıştırmak oluyor. Bu kadar kolay. Ama bu etkinlik okul öncesindeki miniklerimiz için çok şey ifade ediyor. Bir kaç basit işlemle ortaya çıkardıkları üründen çok tatmin oluyorlar. Kendilerini bir şey üretmenin haklı gururuyla daha önemli hissediyorlar. Yaptıkları işlemlerle el- göz koordinasyonları, dikkat ve konsantrasyon becerileri, ince motor becerileri gelişirken; duygusal gelişimleri de bundan pay alıyor.

     Dergide sözel olarak öğrendiklerini görsel olarak pekiştirmiş oluyorlar. Bir de bu sevimli ev ile tüm gün boyunca evcilik oynuyorlar. Taa ki kardeşleri gelip evi tarumar edene kadar. Olsun, Meraklı Minik nasılsa her ay bizi güzel etkinliklerle buluşturuyor. Yine yaparız. Önemli olan can sağlığımız.

maket ev maket ev

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir