KAPLUMBAĞALARLA BİR YOLCULUK : DENİZ MASALI

      Doğa olayları hemen her çocuğun ilgisini çeker. Hele ki söz konusu hayvanlar ve onların yaşamı ile pek az çocuk bu duruma kayıtsız kalabilir. Doğadaki en ilginç ve güzel olaylardan biri de deniz kaplumbağalarının yaşam döngüsüdür. Yumurtlama süreci, yavruların yumurtadan çıkışı ve denize doğru ilerleyişi görülmeye değerdir. Eğer siz ve çocuğunuz bu doğal olayı bizzat gözleyemiyorsanız, bir kaynak kullanmak durumunda kalacaksınız demektir.

       Can Çocuk yayınları size bu imkanı sunmuş. Kaplumbağaların bakış açısından aktarılan bu serüven, oldukça sürükleyici ve heyecan verici bir üslupla anlatılmış. Adı gibi tam bir Deniz Masalı tadında. Sade ve anlaşılır diliyle bir anda kendinizi hikayenin içinde buluyor, anne kaplumbağa ile yüzüyor ve kaygılanıyorsunuz. Kaplumbağalar hakkında bilinmesi gereken bilgileri de öğrenmiş oluyorsunuz. Okul öncesi için oldukça yeterli ve net bilgiler içeriyor.

       Ayrıca insanların kaplumbağaların  üremesi  sürecinde neler yapması ve yapmaması gerektiği hakkında da satır altından bilgi veriliyor. Biz insanlar bazen farkında olmadan doğaya zarar verebiliyoruz. Canlılara zarar veriyoruz. Kitap bizlerin farkındalığını artırarak, çevre dostu bireyler olmamıza katkı sağlıyor.

      Ben ve çocuklarım kitabı çok beğendik ve en sevilen kitaplar rafımıza bu kitabı da ekledik. Sizlerde kitap hakkında bilgi edinmek ve satın almak isterseniz  buraya tıklayabilirsiniz. Bol okumalı günler dileriz.

label, , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir