KAPALI KART EŞLEŞTİRME

Malzemeler:

  • Aynı 2’şer Figürü Barındıran Kartlar
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Görsel Hafıza
  • Uzun Süreli Bellek Gelişimi
  • Mantık Yürütme
  • Kurallı Oyun (Sosyal Gelişim)
  • Sıra Bekleme

      Kapalı kart eşleştirme çalışmaları görsel hafıza gelişimi açısından çok etkili etkinliklerdir. Kapalı kartlar arasından aynı olan iki figürü bulmaya çalışmak, önceki açılan kartların yerini uzun süreli bellekte tutmak ve bir sonraki hamlede mantık yürüterek doğru kartları açmak, oyunun gereklerindendir.

    Birden çok oyuncu ile oynanması kurallara uyma ve sıra bekleme becerisini geliştirirken, sosyal gelişimi de destekler. Böylece okul döneminde veya arkadaş topluluklarında oyun oynarken kurallara uymaya daha meyilli olur. Sıra bekleme becerisi geliştiği için, karşısındaki bireye saygı duymayı ve hak korumayı da öğrenir.

      Evde kolaylıkla uygulanabilecek olan bu etkinliği, internetten çıktı alarak bile yapabilirsiniz. Yaş büyüdükçe kart sayısını artırabilir, kartın üzerindeki figürleri birbirine benzeyen nesneler arasından seçebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz:)

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir