BİTKİ İNCELEMESİ

Malzemeler:

  • Kökünden Sökülmüş Küçük Bir Bitki
  • Peçete
Yaş:
  • + 3 Yaş
Kazanımlar:
  • Fen ve Doğa Bilgisi
  • Kozmik Eğitim
  • Neden-Sonuç İlişkisi

      Çocuklarınızla bitkileri yakından incelemeye ne dersiniz? Onların her zaman karşı karşıya geldikleri ama gözlemleme fırsatı bulamadığı bitkileri incelemenin tam zamanı. Bunun için küçük bir bitkiyi kökü ile birlikte topraktan almanız ve bir peçeteye koymanız yeterli. Çocuğunuz bitkiyi incelerken size kalan kısım ise anlatmak.

       Bu etkinliğimizde bitkilerin köklerini, gövdelerini ve yapraklarını inceledik. Fen ve doğa etkinliği çok verimli geçti. Artık bitkinin köklerinin topraktan su ve besin aldığını, yaprakları sayesinde güneş ışınlarını emebildiğini ve bu şekilde büyüyebildiğini biliyoruz. Kozmik eğitimin bir parçası  da çevreyi tanımak ve onu incelemek olduğu için bu tarz etkinlikleri yapmadan Montessori metodunu uyguluyorum demek mümkün olmuyor. 

       Biz denedik siz de deneyin 🙂

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir