JURASSICLAND GEZİMİZ

        Dinozorlar özellikle erkek çocuklarının en çok ilgisini çeken varlıkların başında gelir. Onların içinde bulunduğu maceraları hayal dünyasında yaşar, kendilerini tehlikeden tehlikeye atarlar:) Dinozor avı, keşif, ormanda kaybolma bu hayal dünyasının başlıca ürünleridir. Aslına bakılırsa bu hayal dünyası sadece çocuklara değil; Jurassic Park film serisini izlemiş bir çok yetişkine de aittir. İtiraf edilmese bile böyle bir macera bir yetişkinleri de çok heyecanlandırır.

      İşte bu macerayı bir miktarda olsa yaşayabilmenizi sağlayacak bir yerden bahsedeceğim size. Jurassicland:) İçerisinde farklı bölümler var. Öncelikle 4D sinema salonunda bir macera yaşıyorsunuz. Kısa bir safariye çıkıyorsunuz. Ardından Kuluçka Bölümünde dinozorların yumurtalarından ve saklama koşullarından bahsediliyor. Biraz da bilim-kurgu eklemeyi ihmal etmemişler tabi:)

jurassicland jurassicland jurassicland jurassicland

 

     Sonraki bölümümüz Yenidoğan Bölümü. Bu bölümde bebek dinozorları görmek mümkün.

jurassicland jurassicland jurassicland

      Daha sonra Uysallar Bölümüne geçiyoruz ve otçul dinozorları keşfediyoruz.

jurassicland jurassicland jurassicland

jurassicland

      İşte en ürkütücü bölüm Yırtıcılar Bölümü. Çelik tellerle ziyaretçilerin korunması amaçlanmış:)

jurassicland jurassicland jurassicland jurassicland jurassicland

       Bu bölümle birlikte rehber eşliğindeki turumuz sona eriyor. Ancak diğer bölümlere de kendimiz göz atabiliyoruz. Atölye çalışmalarının yapıldığı bölüm, Fosillerin sergilendiği alanlar ve kazı alanları çocuğunuzun ve sizin dikkatinizi çekecektir.

jurassicland jurassicland jurassicland jurassicland

        Geziniz bittiğinde soluklanıp bir şeyler içebileceğiniz kafeteryaları da mevcut.

jurassicland

       Üstelik biletinizle tüm gün alana girip çıkma şansınız var. Yani bir tur attıktan sonra AVM bölümüne geçip alışveriş yapabilir ve sonrasında tekrar Jurassiclandı ziyaret edebilirsiniz. Tek dezavantajı ise merdivenler nedeniyle bebek arabası ile gezmenin mümkün olmaması.

        Kamera çekimi yasak olduğu için anlık çekebildiğim bu görüntüyü sizinle paylaşmak istedim. Özellikle 5 yaş üstü çocuklarınızı gezdirmenizi tavsiye ederim. Eğlenceli bir yer.  Farklı türlerini tanıyorsunuz ve genel kültürünüzü geliştiriyorsunuz. İyi eğlenceler…

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir