İSPANYA ÜLKESİNİ TANIYORUZ

       Kozmik eğitim, aslına bakılırsa içinde yaşanılan evrenin (gezegenin, ülkenin, şehrin) farkında oluş olarak tanımlanabilir. Bu yaşamı ve içerinde barındırdığı yaşamı tanıyabilmek ve anlamlandırabilmektir. Etrafımızda bulunan bitkiler, yer şekilleri, dünyanın hareketleri, zaman algısı, doğa olayları, insan anatomisi, hayvanlar vb. her şey kozmik eğitim kapsamında incelenebilir. Çocuk, doğayı ve kendini tanıdıkça aidiyet hissi gelişir ve kendini evrenin parçası olarak algılamayı başarır. Aksi durumda kendini evrenin hakimi olarak düşünmeye devam eder ( ki çevremizde oldukça çok yetişkin örneği mevcuttur). 

       Bu etkinliğimizde ülkeleri tanıma etkinlikleri kapsamında İspanya ülkesini tanımaya çalışacağız. Ülke hakkında kısa bir bilgilendirme, bayrak ve haritasını tanıma, ülkenin dünyadaki konumunu belirleme ve ülkede yaşayan insanlar hakkında kısaca sohbet etme şeklinde gerçekleşen etkinliğimizi sizlerle de paylaşmak istedik. Videoda da izleyeceğiniz gibi öncelikle ülke hakında kısa bir bilgi edindik. Ülkenin bayrağını inceledik ve aynı renklere boyadık. Ardından haritasını istediğimiz renklerde boyayarak etkinliğimizi tamamladık. Ülkenin dünyadaki yerini harita üzerinden tespit ettik. Tüm bunları yaparken de çok eğlendik. 

     Ülke tanıma etkinliklerimiz bu formatta devam edecek. Buna benzer olarak farklı ülkelere ait bilgi ve dökümanları hazırlayarak bir dosya oluşturdum. Ara ara bu etkinliklerimize devam edeceğiz ve yaptıkça sizlerle de paylaşacağız. Ülke tanıtım talebiniz olursa ya da bu etkinlikle ilgili değişik fikirleriniz varsa bizimle paylaşmanız bizi mutlu edecektir. Keyifli bir hafta dilerim…

label, , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir