GÖMÜ BULMA

Malzemeler:

  • İrmik
  • Tepsi
  • Madeni Para
Yaş:
  • + 1 Yaş
Kazanımlar:
  • Dokunsal Duyunun Gelişimi
  • Korunum İlkesinin Pekişmesi
  • İnce Motor Becerilerinin Gelişimi

       Bugün Kerem Hakan ile hazine avcısı olmaya karar verdik. Kumsalda define arayacak ve sonunda zengin olacaktık. Tabii bizde altın yok. Fakir ganimeti madeni paralarla idare edelim dedik ve kum niyetine kullandığımız irmiğimizin içerisine madeni paralarımızı gizledik. Başlangıçta ne yapması gerektiğini anlamadı Kerem. Biraz takviyede bulunduk. Azıcık ucundan görünmesini sağladık paralarımızın. Sonrasında bizimki işi çözdü. Hatta sonunda kumsalı tüm mutfağa dağıtarak derin bir araştırma içerisine bile girdi. Bırakın hazineyi çölden su bile çıkarabilirdik o derece. 

     Evet etkinlik maliyet olarak çok ekonomik ama çıkan iş biraz pahalıya patlıyor. Bir makine çamaşır ve ev temizliği gözden çıkarılmalı. Göze alabiliyorsanız mutlaka deneyin. Ya da balkon, teras, bahçe gibi yerlerde uygulayın.

      Gelelim yararlarına. İrmikteki pütürlü yapı ve madeni paranın soğuk dokusu nedeni ile dokunsal duyumuzu hassaslaştırıyoruz. Parmak kaslarımız gelişiyor, akıl yürütme becerimiz ilerliyor. Korunum ilkesini pekiştiriyoruz. Hem de bol bol eğleniyoruz.

Not: Etkinliği uygularken lütfen çocuklarınızı gözetim altında tutunuz. Madeni paraları yutma riskleri olabilir. Yanında olamadığınız zamanlarda materyalleri ulaşamayacakları bir yere kaldırınız.

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir