ÇİZGİ ÜZERİNDE YÜRÜME ÇALIŞMASI

 

   Çocukların fiziksel aktivite yapmasını sağlamak, sandığımızdan daha kolaydır aslında. Enerjileri bol olan yumurcaklar, söz konusu hareket etmek olunca hemen kabul ederler yapmalarını istediğiniz şeyi. Bu aktiviteler için özel mekanlara, özel aletlere de gerek yoktur çoğu zaman. Bir kurdele bile iş görür çoğu zaman.

    Kerem Hakan ile çizgi üzerinde yürüme çalışması yaptık bu etkinliğimizde. Hem denge kurma çalışması oldu hem de fiziksel gelişim için egzersiz.  Denge fiziksel aktiviteler için vazgeçilmez bir unsur. Kusursuz hareketler, kusursuz denge ile sağlanabilir. Denge çalışmaları da bunu sağlamak için birebirdir.

     Yapacağınız tek şey; yere bir kurdele veya ip yerleştirerek, çocuğun ileri ve geri yürümesini istemek. Ekonomik, pratik, eğlenceli. Bir etkinlikten beklediğimiz her özelliği taşıyor. Ne dersiniz bugün deneyelim mi?

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir