MIKNATISLI BLOKLARI KEŞİF

Malzemeler:

  • Mıknatıslı Bloklar
Yaş:
  • + 1 Yaş
Kazanımlar:
  • Fen ve Doğa Bilgisi
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Neden-Sonuç İlişkisi
  • Yaratıcılık
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • Fiziksel Gelişim

     “Yeni bir şeyler keşfediyoruz. Bu çok heyecan verici. Daha önce bir çok blok elimize geçti ama hiçbiri birbirine yapışmıyordu. Acaba bu niye yapışıyor? Hımm bazılarının uçları yapışıyor bazıları ise (özellikle ince çubuk şeklinde olanlar) yatay yüzeylerden birbirlerine yapışıyorlar. Acaba tamamen mi yapışıyorlar? Yooo birazcık  güçlü çekince birbirlerinden kopuyorlar. Dur ben bunlarla farklı farklı şeyler yapayım. İşte tamam çözdüm ben bu işi. “

    BÜMED şenliğindeyiz. Bir marka mıknatıslı bloklarını tanıtıyor. Kerem Hakan blokların yanına oturdu ve bir daha kalkmadı. Çok farklı geldi bu bloklar ona. Zevkle yapıştırdı, ayırdı, başka başka kombinasyonlar oluşturdu. Üçgenleri bıraktı çubukları aldı, onları bıraktı kareleri aldı. Birbirlerine yapıştırmaya çalıştı. Kalın çubukları yatay olarak yapıştırmak istedi olmadı. Keşfetmenin doyasıya tadını çıkardı. Biz de keyifle onu izledik. Aybike de ilgi gösterdi bloklara bir süre de o oynadı ama o kadar çok farklı alternatif vardı ki merakına yenilip diğerlerini de keşfe çıktı. 

     Bloklar çok iyi düşünülmüş. İçerisine mıknatıs yerleştirilmiş ve çeşikli şekillerin yapımına uygun hale getirilmiş. Ben çok beğendim. Tek kusuru fiyatı. Evet biraz pahalı. Dilerseniz internetten araştırabilirsiniz. Ama yaratıcılık ve keşif anlamında çocukları cezbedebilecek özellikte. Çocukların mıknatısı tanıması ve çekim gücünü hissetmesi adına da hoş bir materyal. 

 4,241 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir