FLAMİNGOLAR KAÇ TANE?

   Yine Meraklı Minik dergisinin Ağustos 2016 sayısından bir etkinlikle sizleri karşısındayız. Ancak bu etkinliği yapmak için herhangi bir şey ya da dergiyi almaya ihtiyacınız yok. Aynı uygulamayı bilgisayar çıktısı ile ya da elle resmederek de kolaylıkla yapabilirsiniz. Fikir olması açısından paylaşmak istedim.

     Matematik Becerilerini geliştirme etkinliklerinden biri olarak kabul edilebilecek bu etkinlikte; kartta bulunan nesnelerin sayılarak, ilgili sayının bulunduğu kartı nesneli kartın yanına koymak amacımız. Bu şekilde hem sayı sayma becerimiz gelişirken hem de rakamların yazılışlarını pekiştirmiş oluyoruz. Ayrıca eşleştirme çalışması yaparken, dikkat ve konsantrasyonumuzu da geliştirmiş oluyoruz. 

     Rakamların yazılışlarını bilen çocukların kolaylıkla uygulayabileceği; bilmeyen çocukların da öğrenmesine katkı sağlayabileceği hoş bir etkinlik. Denemenizi öneririm.

3,466 total views, 4 views today

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir