FLAMİNGOLAR KAÇ TANE?

   Yine Meraklı Minik dergisinin Ağustos 2016 sayısından bir etkinlikle sizleri karşısındayız. Ancak bu etkinliği yapmak için herhangi bir şey ya da dergiyi almaya ihtiyacınız yok. Aynı uygulamayı bilgisayar çıktısı ile ya da elle resmederek de kolaylıkla yapabilirsiniz. Fikir olması açısından paylaşmak istedim.

     Matematik Becerilerini geliştirme etkinliklerinden biri olarak kabul edilebilecek bu etkinlikte; kartta bulunan nesnelerin sayılarak, ilgili sayının bulunduğu kartı nesneli kartın yanına koymak amacımız. Bu şekilde hem sayı sayma becerimiz gelişirken hem de rakamların yazılışlarını pekiştirmiş oluyoruz. Ayrıca eşleştirme çalışması yaparken, dikkat ve konsantrasyonumuzu da geliştirmiş oluyoruz. 

     Rakamların yazılışlarını bilen çocukların kolaylıkla uygulayabileceği; bilmeyen çocukların da öğrenmesine katkı sağlayabileceği hoş bir etkinlik. Denemenizi öneririm.

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir