MONTAJ BİZİM İŞİMİZ

 

       Kızım için bir masa-sandalye ihtiyacı hasıl olduğunda soluğu İKEA da aldık. Orada beğendiğimiz bu kibar modeli almaya karar verdik. Alışverişimizi yaptık ve ürünü eve getirdik. Bundan sonraki kısım ise Aybike Esra ve benim işimdi. Baba ürünün parasını ödeyerek ve ürünü eve taşıyarak vazifesini yerine getirmişti 🙂 Onu azat ettik.

      Aybike Esra ile kolları sıvadık ve başladık montaj işine. Zaten ben bu tarz işleri çok severim. Yanlış bir meslek seçtiğimi düşündüğüm zamanlar az değildir:) Parçaları birleştirme işini benim kadar kızımın da seveceğini düşünmemiştim. Büyük bir dikkatle (ve bebeğinin yardımıyla) vidalama ve tutma işlerini üstlendi. Montajın her aşamasında aktif olarak katıldı. Asıl eğlence ise montaj işi bittiğinde başladı.

montaj 1montaj 2 montaj 3

montaj 3montaj 3montaj 3 montaj 6

      Masası tamamlanan kızımın ilk işi, masada kahvaltı hazırlamak oldu. Masayı güzelce donattı ve beni de davet etmeyi ihmal etmedi. Eeee o kadar emek harcadık, oturup keyfini sürmeyi de hak ettik değil mi? (Babayı çağırmadık:))

      Bu etkinlikle Aybike Esra; parça-bütün ilişkisi geliştirme, parçaları bir araya getirme, el-göz koordinasyonu, dikkat ve konsantrasyon gelişimi, küçük kas gelişimi gibi bir çok beceriyi de geliştirme fırsatı buldu.

Bu işi de ekip çalışması ile hakkıyla tamamladık. Bizim elimizden bir şey kurtulmaz artık. Montaj işleriniz itina ile yapılır:)

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir