TRAMBOLİN KEYFİ

Malzemeler:

  • Trambolin
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Büyük Kas Gelişimi
  • Denge Koruma Becerisi
  • Duygusal Gelişim
  • Eğlence

       Trambolin günümüzde en popüler spor egzersizlerinden biri haline geldi. Yetişkin bireylerin zayıflamak, sinir sistemini geliştirmek, denge becerisi üzerinde artım sağlamak, büyük kas gelişimine destek sağlamak, lenf bezlerini kuvvetlendirmek adına bu sporu sıklıkla tekrarladıkları gözlenmektedir. 

      Bu sporun en büyük yararı sert zemindeki gibi eklemlere baskı uygulanmadan daha fazla enerji harcanmasını sağlamak. Stres faktörünün azalması da kişinin duygusal gelişimini ve dengesini olumlu yönde etkilemekte.Gelelim çocuklara…

       Çocukların en sevdiği fiziksel aktivite şüphesiz zıplamadır. Bu nedenle trambolini çok severler. az eforla çok hareket etmek onları daha da mutlu eder. Düşünsenize sadece ufak bir bacak gerim hareketi ile uçuyorsunuz 🙂 Çocukların kaba motor becerilerinin gelişim adına mucize etkisinde. 

     Ama zıplamak için ille de Trambolin mi olmalı? Yoo evdeki yataklarınız ne güne duruyor. Bizimkiler her gün benim yatağın üstünde bir tur ” five little monkey ” yapmadan uyuyamazlar:) Bırakın çocuklar bol bol zıplasınlar, zıpladıkça bacak kasları gelişsin. Ancak mutlaka sizin gözetiminizde olsunlar ve en fazla 2-3 çocuk birlikte zıplasın. Unutmayın her yıl yüzlerce acil servis vakası, trambolin nedeni ile oluşmaktadır. İyi eğlenceler.

 9,318 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir